Éterické oleje a aromaterapie

19.05.2023

Éterické (neboli esenciální) oleje jsou čistě přírodní těkavé látky, které se získávají z různých částí rostlin a mají aromaterapeutický účinek. Je zapotřebí obrovského množství rostlinného materiálu, aby se získal velice silný výtažek, srdce nebo též duše rostliny, který je poté uzavřen do jedné lahvičky.

Vůně ovlivňují naše emoce

Díky vůním dochází prostřednictvím čichu k ovlivnění limbického centra našeho mozku, který řídí mimo jiné naše emoce. V tomto centru je také čichová paměť. Známá vůně nám v mysli připomene různé vzpomínky, zážitky, místa z minulosti. U každého je čich velice individuální, a proto každý preferuje jinou vůni. Preference vůně se s měnícími se emocemi může také měnit. Proto se může stát, že to, co nám vonělo včera, už dnes moc vonět nemusí. Díky čichu víme hned, co je pro nás to pravé.

Největší aromaterapeutické síly dosahují éterické oleje "zastudena". To znamená bez jakéhokoliv zahřátí.


Naše rada

Při zahřátí éterických olejů v rozpuštěném vosku svíčky se jejich intenzita postupně snižuje. Abyste ale měli co největší aromaterapeutický požitek z našich svíček, doporučujeme svíčku zezačátku nejdříve nechat pracovat pro Vás bez zapálení. Stačí pouze odšroubovat víčko a užívat si překrásnou jemňoučkou vůni. Toto je možné, protože v našich svíčkách jsou éterické oleje ve vyšší koncentraci. Až vůně vyprchá nebo až už budete chtít vidět blikotající světlo plamínku, je načase svíčku zapálit a odemknout tím další vrstvu navoněného vosku. Po každém sfouknutí svíčky je dobré nádobu vždy zase uzavřít víčkem, aby Vám vůně zbytečně neutíkala.

Proč jsme zvolili éterické oleje do našich svíček?

Přírodní svíčka

Nejdůležitějším hlediskem je pro nás to, že nechceme používat žádné syntetické vonné látky (ani jiné ropné produkty), z kterých velké množství lidí bolí akorát hlava. Spojením éterických olejů s kokosovým a sójovým voskem a bavlněnými či dřevěnými knoty je výsledkem čistě přírodní, aromaterapeutická svíčka – Zelená svíčka.

Éterické oleje krásně působí na energie našeho těla i duše a díky tomu v nás vytváří rovnováhu a harmonizují naši psychiku.

Díky ní si můžete spojit vůně s příjemnými harmonickými chvilkami klidu a pohody. Použité éterické oleje zklidňují emoce, stres a navozují příjemný pocit a relaxaci. A v kombinaci se světlem svíčky je to prostě nádhera, pohlazení naší dušičky.